flag-sk flag-en

Pripravované predaje


spissky-v2

capek

podhajska

tatry-v3

syslovisko

bojna

chudik

vyrocie

lovecard

Zobraziť viac...

Nové vydania


demanova

spissky-v2

kolarovo

capek

tatry-v3

podhajska

syslovisko

bojna

eu-20

sabinov

chudik

Zobraziť viac...

História

bankovka-rub

Tvorcom myšlienky konceptu 0 Euro Souvenir je Francúz Richard Faille, ktorý v roku 1996 začal spolupracovať s francúzskou mincovňou „Monnaie de Paris“. Jeho myšlienkou bolo vyrábať personalizované medaily, ktoré by múzeá, turisticky zaujímavé miesta či lokality, alebo zábavné parky, predávali svojim návštevníkom ako suvenír. Tento nápad sa veľmi úspešne ujal a počas 18 ročnej spolupráce predal viac ako 60 miliónov personalizovaných medailí. V súčasnosti si aj na Slovenku môžete kúpiť pamätné medaily v mnohých kultúrnych pamiatkach a turistických lokalitách, ktoré sú už však častokrát zhotovované u lokálnych výrobcov. V roku 2015 Richard Faille opäť vytvoril nový, moderný, originálny a jedinečný koncept, ktorý je úspešným pokračovateľom predošlej myšlienky. Je ním 0 Euro Souvenir. Je to prvá originálna a oficiálna napodobenina reálnych euro bankoviek, ktorá sa zvykne označovať aj ako „nula eurovka“. Nový koncept sa v roku 2015 veľmi úspešne rozbehol v rámci Francúzska a nasledujúce roky sa rozšíril aj do ďalších krajín ako sú Nemecko, Rakúsko, Španielsko, Portugalsko, Belgicko, Luxembursko, Švajčiarsko, kde sa rovnako stretol s obrovským záujmom tak turistov, ako aj zberateľov. Od roku 2018 sa tento koncept rozšíril aj na Slovensko a do Českej republiky. Koncept 0 Euro Souvenir však prekročil už aj hranice eurozóny, či dokonca Európskej únie a niekoľko motívov bolo vydaných aj v krajinách ako je USA, Rusko a Čína.

Čím je koncept Euro Souvenir taký výnimočný?

S nástupom eura došlo k určitej strate národnej identity jednotlivých krajín eurozóny vzhľadom na to, že sa používajú univerzálne návrhy euro bankoviek, ktoré neumožňujú krajinám používajúcich euro, tvorbu vlastných motívov, tradične zobrazujúcich najdôležitejšie kultúrne, ale aj prírodné lokality, či osobnosti. Výnimočné na tomto koncepte je práve to, že vďaka nemu sa na produkt nápadne pripomínajúci reálnu bankovku môžu opäť dostať významné miesta, ale aj osobnosti danej krajiny a to dokonca aj také, ktorým by to nebolo dopriate ani na obehových bankovkách, vzhľadom na obmedzený počet nominálnych hodnôt bankoviek. Aj napriek individuálnym emisiám jednotlivých krajín, koncept 0 Euro Souvenir krajiny Európy nerozdeľuje, ale naopak spája a to práve prezentovaním ich výnimočných a zaujímavých lokalít či osobností na vydaniach konkrétnej krajiny, ktoré sú v rámci zberateľskej turistiky približované obyvateľom ostatných krajín Európy. 0 Euro Souveníry nielenže vyzerajú ako pravé bankovky, ale ony aj pravé sú. Každý kus je vyrobený na pravom 100% bavlnenom papieri ako pravé bankovky a obsahuje množstvo ochranných prvkov ako sú hologram, vodotlač, mikrotlač, UV ochranné prvky a iné.
Tým, že 0 Euro Souvenir pripomínajú papierové platidlá, ktoré zväčša evokujú vyššiu hodnotu ako mince z bežných kovov, ale jeho predajná cena ako suveníru je zväčša identická s kovovými suvenírovými medailami, našiel si za krátku dobu veľmi veľa priaznivcov.
0 Euro Souvenír má veľkosť eurobankovky nominálnej hodnoty 20 eur a farbou pripomína eurobankovku nominálnej hodnoty 500 eur.

Staňte sa aj vy súčasťou úspešného konceptu a dostaňte vašu kultúrnu pamiatku, turistickú destináciu, či zaujímavú lokalitu na vlastný 0 Euro Souvenir.
Máme záujem
o vydanie Euro Souveníru
kliknite sem...