Aktuality


holic

cicmany

trencin

ssm

kubin

saris

pribilina-02

pribilina-01

kezmarok

svaty-kriz

mara

tatry

vsg

muzeum-tv-2

muzeum-tv-1

krupina

levoca

levoca

ozubnica

snd

michalska

goral

goral

goral

cyprian

vlkolinec

kamenny-vodpad

somoska

cerenany

muzeum

msp-bb

presov

cak-trenciansky

matuska

brdo

janosik

simonovany

pf

jasna

karvas

betliar

mauzoleum

ziarska-chata

hrebienok

hell

kuzmina

kosice

lomnicak

teplice

cerveny-klastor

sos-senior

sos-senior-v2

numizmatika

spissky-hrad

dobsinska

zoo-bojnice

cerveny-kamen

vyrocie

muzeum

stiavnica

kupele

sladkovic

lupca

muzeum

komarno

skutezky

bednarik

svit

vianoce

vianoce

mala-fatra

nezna

stm

zoo-ba

cerenany

levoca

hviezdoslav

dekret

den-kroja

muzeum-snp-v3

bratislava-v3

kosicky-zlaty-poklad

lucenec

liptovsky-hradok

spisska

presov

cerveny-kamen

sakralna-architektura

cerveny-klastor

pltnici

spania

priroda

trencin

kezmarok

poprad

liptovsky-mikulas

park-snow

trencin

zborov

stefanik

stefanik

orava

bojnice

bojnice

malkia

lubovna

beckov

cachtice

dom-sv-alzbety

janosik

banka-lasky

lomnicak

vznik-csr

bachledova

bachledova

strbske-pleso

História

bankovka-rub

Tvorcom myšlienky konceptu 0 Euro Souvenir je Francúz Richard Faille, ktorý v roku 1996 začal spolupracovať s francúzskou mincovňou „Monnaie de Paris“. Jeho myšlienkou bolo vyrábať personalizované medaily, ktoré by múzeá, turisticky zaujímavé miesta či lokality, alebo zábavné parky, predávali svojim návštevníkom ako suvenír. Tento nápad sa veľmi úspešne ujal a počas 18 ročnej spolupráce predal viac ako 60 miliónov personalizovaných medailí. V súčasnosti si aj na Slovenku môžete kúpiť pamätné medaily v mnohých kultúrnych pamiatkach a turistických lokalitách, ktoré sú už však častokrát zhotovované u lokálnych výrobcov. V roku 2015 Richard Faille opäť vytvoril nový, moderný, originálny a jedinečný koncept, ktorý je úspešným pokračovateľom predošlej myšlienky. Je ním 0 Euro Souvenir. Je to prvá originálna a oficiálna napodobenina reálnych euro bankoviek, ktorá sa zvykne označovať aj ako „nula eurovka“. Nový koncept sa v roku 2015 veľmi úspešne rozbehol v rámci Francúzska a nasledujúce roky sa rozšíril aj do ďalších krajín ako sú Nemecko, Rakúsko, Španielsko, Portugalsko, Belgicko, Luxembursko, Švajčiarsko, kde sa rovnako stretol s obrovským záujmom tak turistov, ako aj zberateľov. Od roku 2018 sa tento koncept rozšíril aj na Slovensko a do Českej republiky. Koncept 0 Euro Souvenir však prekročil už aj hranice eurozóny, či dokonca Európskej únie a niekoľko motívov bolo vydaných aj v krajinách ako je USA, Rusko a Čína.

Čím je koncept Euro Souvenir taký výnimočný?

S nástupom eura došlo k určitej strate národnej identity jednotlivých krajín eurozóny vzhľadom na to, že sa používajú univerzálne návrhy euro bankoviek, ktoré neumožňujú krajinám používajúcich euro, tvorbu vlastných motívov, tradične zobrazujúcich najdôležitejšie kultúrne, ale aj prírodné lokality, či osobnosti. Výnimočné na tomto koncepte je práve to, že vďaka nemu sa na produkt nápadne pripomínajúci reálnu bankovku môžu opäť dostať významné miesta, ale aj osobnosti danej krajiny a to dokonca aj také, ktorým by to nebolo dopriate ani na obehových bankovkách, vzhľadom na obmedzený počet nominálnych hodnôt bankoviek. Aj napriek individuálnym emisiám jednotlivých krajín, koncept 0 Euro Souvenir krajiny Európy nerozdeľuje, ale naopak spája a to práve prezentovaním ich výnimočných a zaujímavých lokalít či osobností na vydaniach konkrétnej krajiny, ktoré sú v rámci zberateľskej turistiky približované obyvateľom ostatných krajín Európy. 0 Euro Souveníry nielenže vyzerajú ako pravé bankovky, ale ony aj pravé sú. Každý kus je vyrobený na pravom 100% bavlnenom papieri ako pravé bankovky a obsahuje množstvo ochranných prvkov ako sú hologram, vodotlač, mikrotlač, UV ochranné prvky a iné.
Tým, že 0 Euro Souvenir pripomínajú papierové platidlá, ktoré zväčša evokujú vyššiu hodnotu ako mince z bežných kovov, ale jeho predajná cena ako suveníru je zväčša identická s kovovými suvenírovými medailami, našiel si za krátku dobu veľmi veľa priaznivcov.
0 Euro Souvenír má veľkosť eurobankovky nominálnej hodnoty 20 eur a farbou pripomína eurobankovku nominálnej hodnoty 500 eur.

Staňte sa aj vy súčasťou úspešného konceptu a dostaňte vašu kultúrnu pamiatku, turistickú destináciu, či zaujímavú lokalitu na vlastný 0 Euro Souvenir.
Máme záujem
o vydanie Euro Souveníru
kliknite sem...