flag-sk flag-en

Pripravované predaje


syslovisko

bojna

chudik

vyrocie

lovecard

zilina-v5

strecno-v3

sokol

sabinov

Zobraziť viac...

Nové vydania


podhajska

syslovisko

bojna

eu-20

sabinov

chudik

kostol

nosic

prilba

sokol

ksk

Zobraziť viac...

0 Euro Souvenir
KOŠICKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ

ksk

0 Euro Souvenir, vydaný Košickým samosprávnym krajom pri príležitosti 100. výročia zasadnutia Košickej veľžupy, zachytáva prvky symbolizujúce bohatú históriu a dedičstvo Košického kraja.
V strede motívu dominuje kresba historickej budovy Úradu Košického samosprávneho kraja, ktorá v minulosti slúžila ako divízia pre potreby vojenského veliteľstva a vojsk.
Na pravej strane sa vztyčuje erb Košického kraja. Je to miesto, kde zahniezdil aj sokol rároh – symbol Košického kraja. Sokol rároh je najväčší zo sokolov v strednej Európe a na Slovensku hniezdi len v západnej a východnej časti krajiny – v Košickom kraji je to v Slovenskom raji, Slovenskom krase, Košickej kotline a Ondavskej rovine. Symbolizuje silu, hrdosť a slobodu, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou ducha regiónu a evokuje tiež spojenie minulosti a súčasnosti, ako aj nekonečnú odvahu a odhodlanie miestnych obyvateľov.
V spodnej časti nájdeme kresbu mapy, ktorá zobrazuje súčasné rozloženie regiónov Košickej župy aj s ich názvami.
Autorom motívu je talentovaný ilustrátor Adrian Ferda, ktorý svojím rukopisom preniesol bohatú históriu a kultúru Košického kraja na papier a premenil ju v umelecké dielo.

Euro Souvenir KOŠICKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ
Náklad: 10 000 ks
Cena: 3,- €