flag-sk flag-en

Pripravované predaje


syslovisko

bojna

chudik

vyrocie

lovecard

zilina-v5

strecno-v3

sokol

sabinov

Zobraziť viac...

Nové vydania


podhajska

syslovisko

bojna

eu-20

sabinov

chudik

kostol

nosic

prilba

sokol

ksk

Zobraziť viac...

0 Euro Souvenir
60. ZLATÁ PRILBA SNP

prilba

Žarnovica – malé pohronské mestečko je Mekka plochej dráhy na Slovensku. Dejiny plochej dráhy, ktoré sa datujú od roku 1953 ju robia súčasne najstarším motoristickým podujatím na Slovensku vôbec.
História Zlatej prilby SNP sa začala písať v Banskej Bystrici, od roku 1963 sa jazdí v Žarnovici.
Dlho si hľadala svoju dnešnú podobu.
Zlatá prilba je putovnou cenou, v súčasnosti sa jazdí o štvrtú trofej v poradí. Predchádzajúce prilby získali natrvalo traja najlepší jednotlivci v histórii Zlatej prilby SNP, Jiří Štancl , Antonín Kasper a Martin Vaculík.
V roku 2017 musela byť vyrobená nová, štvrtá putovná trofej. Na jej zhotovenie bola použitá skutočná vojenská ochranná prilba, aká patrila aj do výzbroje príslušníkov slovenskej armády a účastníkov Slovenského národného povstania.
Čelo prilby zdobí štátny znak Slovenskej republiky a štítok s nápisom „NA PAMIATKU SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO POVSTANIA“ s logom Automotoklubu Plochá dráha Žarnovica.
Povrchová úprava prilby a jej súčastí bola vykonaná galvanickým pokovovaním. Na čistý a odmastený povrch bola nanesená vrstva medi a následne vrstva niklu v celkovej hrúbke 80 mikrónov. Po preleštení bola nanesená finálna vrstva v hrúbke 1,5 mikróna, k čomu bolo použité 5 gramov zlata. Kožená výplň prilby s popruhom je upevnená o prilbu siedmimi pozlátenými nitmi. Celá prilba váži 1,3 kg.

Euro Souvenir 60. ZLATÁ PRILBA SNP
Náklad: 5 000 ks
Cena: 3,- €